A forradalom hatvanadik évfordulójára emlékeztek

2016.10.22

1956 - 2016

Darnózselin, a sportcsarb5.jpgnokban került sor az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójának  megünneplésére. Fazekas Zoltán, a település vezetője köszöntötte a megjelenteket, majd az Őszirózsa Nyugdíjas Klub Énekkara, Adlovics Erzsébet vezetésével a nézőkkel közösen elénekelte a Himnuszt. Az énekkar műsorával folytatódott a megemlékezés.

Őket követte az ünnepi beszéd, melyben Böröndi Lajos tanár, Kormos István-díjas költő mondta el gondolatait a 60 évvel ezelőtti eseményekről, méltatva a hősök tetteit.

A helyi iskola növendékeinek műsorában az 56-os harcok, szenvedések elevenedtek fel élethű előadásban. Külön színfolt volt a diákok nemzeti színű, nagy zászlókkal eltáncolt jelenet. A nézők megilletődve, némán nézték és hallgatták a színvonalas műsort, melyet a Szózat közös eléneklése zárt.

Üdv.: Talpas Balázs

Nincs új bejegyzés.